pozvanka

Zveme Vás >

novinka

Svatební nabídka

190 191 192 193 194 akce

10+1 KÁVA ZDARMA
Ve všech našich kavárnách SMÉCAFÉ - Vysoké Mýto, Choceň, Chrudim i v prodejně na autobusovém nádraží nabízíme akci 10+1 káva, tzn. každá 11 káva je zcela ZDARMA.


 • Nové SMÉ CAFÉ v Hradci Králové

Letos se nám podařilo otevřít již druhou pobočku Smé Café, tentokrát v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové.  Přijďte ochutnat naše výborné pečivo a zákusky do příjemného prostředí nové kavárny. Otevřeno máme 7 dní v týdnu! Těšíme se na Vás!

 • NOVÉ SMÉCAFÉ v Pardubicích

Dovolujeme si Vás pozvat do naší nové prodejny, kavárny a cukrárny! Otevřeli jsme další pobočku SMÉCAFÉ v ul. Smilova 386 v Pardubicích. Těšíme se na Vaši návštěvu. Otevřeno máme prozatím v letním režimu ve dnech pondělí až pátek v době od 6,30 do 17,00 hod!

217 218 219 220 221
 • Svatební veletrh Pardubice 2019

15. ročník oblíbeného Svatebního veletrhu v Pardubicích se letos konal v novém termínu a to v sobotu a v neděli 26. a 27. ledna 2019, opět v budově ČSOB Pojišťovny. Návštěvníkům jsme nabídli krásnou expozici, kde jsme vystavovali nejen dorty a naše klasické svatební koláčky, ale také široký výběr svatebních minidezertů. Cukrářky upekly spoustu novinek, které sklidily velký úspěch. Děkujeme organizátorům za skvělý a bezproblémový průběh a všem návštěvníkům za zájem o naše výrobky. Těšíme se na všechny svatební dorty, které budeme moci letos pro Vás upéct!

213 214 215 216
 • Vánoční jarmark na Veselém kopci

V neděli 9. prosince 2018 se ve skanzenu na Veselém kopci u Hlinska konal předvánoční jarmark, kterým vyvrcholila vánoční výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas. Naše pekařství podpořilo atmosféru Vánoc svými ručně pletenými vánočními vánočkami, koláčky, cukrovím a dalšími dobrotami. Návštěvnost opět, i přes nepřízeň počasí, byla neuvěřitelná a my děkujeme, že jsme vše vyprodali!

 • NOVÉ SMÉCAFÉ v Ústí nad Orlicí

Již čtvrtá kavárna, cukrárna a prodejna pečiva SMÉCAFÉ byla otevřena 1. srpna 2018 na náměstí v Ústí nad Orlicí. Těšíme se na Vás!

211 212
 • Den Pardubického kraje - pátek 8.6.2018

V pátek 8.6.2018 se na Perštýnském náměstí v Pardubicích konala pod záštitou hlavního pořadatele Pardubického kraje akce Den pardubického kraje. Společně s dalšími držiteli ocenění kvality MLS Pardubického kraje, jsme návštěvníkům nabízeli nejen vítězné výrobky, ale i další dobroty. Tentokrát jste nás mohli najít pod stříškou žlutého stanu s logem AGROVENKOV! Příjemný byl bohatý doprovodný program.

210
 • Gastroslavnosti M.D. Rettigové v Litomyšli

V sobotu 19. 5. 2018 se na náměstí v Litomyšli konal již 7. ročník oblíbené akce spojené s dobrým jídlem a pitím. Letos pod názvem "Pečité a sedliny". Sešli se zde milovníci kvalitních potravin a my jsme samozřejmě nemohli chybět! Odjížděli jsme zcela vyprodáni, děkujeme Vám!

208 209
 • Farma Brůna Javorník u Vysokého Mýto

V sobotu 12. 5. 2018 jsme byli s našimi výrobky pozváni na rodinnou farmu Brůna v Javorníku u Vysokého Mýta. Tradiční akce se zvířátky, zaměřená hlavně na mláďátka potěšila nejen děti. Organizátoři připravili úkoly a soutěže s chovatelskou tématikou, ukázky zemědělské techniky a také posezení s živou hudbou. V této příjemné atmosféře jsme se cítili opravdu skvěle, naše výrobky chutnaly, vše jsme vyprodali a za to Vám děkujeme!

207
 • Den Země na náměstí ve Vysokém Mýtě

Středa 25. 4. 2018 byla ve znamení oslav svátku Den Země na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. V rámci nabídky tradičních regionálních, řemeslných výrobků z oblasti pekařství, jsme se této akce zúčastnili i s našimi výrobky. Tento ekologicky motivovaný svátek, který má lidi upozornit na dopady ničení životního prostředí, je velmi pěkně organizován Městem Vysoké Mýto a vždy se ho rádi účastníme. Tak zase za rok!

206
 • Valentýnská show - oslava svátku sv. Valentýna - Atrium Hradec Králové

V pátek 14. 2. 2018 jsme v prostorách obchodního centra Atrium v Hradci Králové nabídli nejen všem zamilovaným naše výrobky z cukrářské dílny. Srdíčka, miňony, nahé dortíky, minizákusky, svatební koláčky a další dobroty se vyprodaly a my odjížděli s prázdnou! Děkujeme Vám za zájem!

 • Svatební veletrh Pardubice

V pátek a sobotu 26.-27.1.2018 jsme se opět zúčastnili letos již 14. ročníku Svatebního veletrhu v Pardubicích. V budově ČSOB Pojišťovny byl nachystán bohatý doprovodný program a stále více vystavovatelů. Naše cukrářky upekly a nazdobily mini cupcaky, krásné větrníky, košíčky s čerstvým ovocem, mini miňony s borůvkami, nahé dortíky s čerstvou jahodou a další dobroty, po kterých se "jen zaprášilo". Vše bylo krásné a hlavně, jako již tradičně z naší cukrárny, i velmi chutné. Krásné dorty zaujaly řadu návštěvníků a doufáme, že budeme moct upéct hodně dobrot pro svatební hostiny letošních svateb. Děkujeme všem za zájem a poptávku po našich výrobcích. Těšíme se opět za rok!

201 202 203 204 205
 • Svatební veletrh Hradec Králové

V pátek 19. a v sobotu 20. ledna proběhl 9. ročník Svatebního veletrhu v Hradci Králové. Opět krásné prostory Nového Adalbertina a bohatý program nalákal nejen snoubence, ale i širokou veřejnost. My jsme letos přivezli i novinky mezi dezerty. Mini cupcaky, mini miňony, nahé dortíky a hlavně dva krásné dorty. Na dortu potaženém mandlovou hmotu, viz. obrázek, ukázaly naše cukrářky své umění. Překrásné jedlé květy i zdobení zhotovili opravdu zručně a precizně. Druhý dort nabízel variantu bez mandlového potahu a taktéž zaujal. Květy jsou opět jedlé! Všem děkujeme za zájem a těšíme se na letošní svatební objednávky!

197 198 199 200
 • Předvánoční jarmark skanzen Veselý kopec

V neděli 10.12.2017 jsme byli pozváni na oslavu Vánoc do skanzenu na Veselém kopci. Krásně vyzdobené roubenky a zruční řemeslníci přivítali opravdu hodně návštěvníků. Za zvuku koled v podání Pouličníků z Tábora byla velmi příjemná atmosféra Vánoc podpořena také našimi výbornými vánočními výrobky.

 • Posvícení na Veselém kopci u Skutče

V sobotu 2. září 2017 jsme se již tradičně zúčastnili Posvícení ve skanzenu na Veselém kopci. Opět jsme návštěvníkům nabídli představení výrobků z cechu pekařského a cukrářského. Obdrželi jsme nabídku péct čerstvé koláče v chaloupce na staré peci. Náš technolog p. Arnošt Svoboda s radostí této nabídky využil a tak se vůně čerstvých koláčů linula skanzenem. Vše jsme vyprodali a odjeli s prázdnou! Děkujeme Vám za zájem!

193 194 195 196
 • NOVÁ PRODEJNA

Nově otevřená prodejna v Hradci Králové! Od 22. 6. 2017 jsme otevřeli novou provozovnu - TRHY STROMOVKA, Ve Stromovce 743, 500 02 Hradec Králové. Jedná se o unikátní projekt, který sdružuje poctivé výrobce a prodejce do jednoho místa. Na trhách zakoupíte, kromě našeho čerstvého pečiva a cukrářských výrobků, i čerstvé ryby, uzeniny, maso, květiny a další dobroty. Součástí tržnice je i kavárna. Informace naleznete na: Facebook

186 187 188 189
 • BOSH FRESH FESTIVAL Pardubice

V sobotu 17.6.2017 jsme byli pozváni na Festival dobrého jídla a pití BOSH FRESH Festival na Dostihové závodiště v Pardubicích. Společně s dalšími vítězi regionální soutěže MLS Pardubického kraje jsme návštěvníkům nabídli naše poctivé výrobky. Děkujeme všem za zájem, jelikož bylo opět vyprodáno. Krátká reportáž je ke shlédnutí na: Youtube

 • GASTROSLAVNOSTI Litomyšl

Sobota 20.5.2017 byla letos v Litomyšli ve znamení tradičních Gastroslavností Magdaleny Dobromily Rettigové. Akce je velmi návštěvníky oblíbená a jako každoročně náš prodejní stánek odpoledne hlásil VYPRODÁNO. Za což všem našim zákazníkům velmi děkujeme!

 • FARMA Brůna Javorník

V sobotu 6.5.2017 jsme opět s naším stánkem zavítali na Farmu pana Brůny do Javorníka, kde jsme se zúčastnili oblíbené akce se zvířátky, letos zaměřenou na mláďátka. Opět nabitý program - úkoly a soutěže s chovatelskou tématikou, ukázka zemědělské techniky a hlavně bohatá nabídka místních farmářů, včetně našeho pekařství přilákala opravdu hodně návštěvníků.

 • Velikonoce na Veselém Kopci

Návštěvnická sezóna na Veselém Kopci byla zahájena oslavou velikonočních svátků. Na velký pátek 14. 4. a o Bílé sobotě 15. 4. 2017 jsme návštěvníkům nabídli naše koláče, jidáše a hlavně výtečné velikonoční mazance. Letošní novinkou byl Mazanec máslový, sypaný ořechy a mandlemi, který byl upečen pouze z kvalitního másla. Již tradičně v čtyřboké stodole láká vůně našich výrobků všechny okolojdoucí....Fotografie dokumentuje poslední neprodaný tácek, ale nakonec i tyto koláče zmizely...

184 185
 • V sobotu 8. dubna 2017 Jarní kujebácký jarmark na náměstí ve Vysokém Mýtě

V sobotu 8. dubna 2017 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konal Jarní kujebácký jarmark. Návštěvníkům nabídl široký výběr velikonočního zboží, potřeby pro zahrádkáře a bohatý výběr občerstvení. Tuto skupinu prodejců jsme zastupovali i s našimi výrobky. Všem chutnalo, po poledni bylo vyprodáno. Děkujeme všem!

 • Oslavy svátku sv. Valentýna, ATRIUM Hradec Králové

V úterý 14. 2. 2017 jsme se svými valentýnskými srdíčky přijeli do obchodního centra ATRIUM na taktéž již tradiční akci, při které se oslavuje svátek patrona všech zamilovaných sv. Valentýna. Všechna srdíčka byla velmi brzy vyprodána a věříme, že potěšila všechny obdarované.

 • Svatební veletrh Pardubice

Ve dnech 27. - 28. ledna 2017 jsme se zúčastnili již 13. ročníku Svatebního veletrhu v Pardubicích. Tento veletrh je již tradičně velmi navštěvovaný a to nejen těmi, kteří mají rádi svatební veselí. Mnoho návštěvníků shlédlo expozice vystavovatelů, ale také bohatý doprovodný program. Naše cukrářky upekly a nazdobily svatební dorty, muffiny, cupcaky, dále připravily nabídku našich minizákusků a svatebních koláčků.

181 182 183
 • Svatební veletrh Hradec Králové

Ve dnech 20. - 21. ledna 2017 jsme se zúčastnili 8. ročníku Svatebního veletrhu v Hradci Králové v budově Nového Adalbertina. Krásné prostředí historické budovy nabízelo návštěvníkům opravdu dokonalý zážitek. Vystavovatelé představili nabídku svých nejlepších produktů, a také naše cukrářky připravily opravdu krásné dorty a minizákusky.

179 180
 • Předvánoční jarmark Veselý kopec u Hlinska

Neděle 11. prosinec 2016 byla ve skanzenu na Veselém kopci u Hlinska ve znamení Předvánočního jarmarku. Řemeslníci přivezli své tradiční výrobky a cech pekařských reprezentovalo se svými pekařskými a cukrářskými výrobky naše pekařství. Napekli jsme vánoční věnce, vánočky, korpusy, cukroví, štoly a další nejen vánoční dobroty. Vše jsme vyprodali, všem zákazníkům děkujeme a těšíme se na jarní akce v tomto překrásném prostředí.

 • NOVÁ PRODEJNA na náměstí ve Skutči

V pondělí 28. listopadu 2016 jsme po rekonstrukci otevřeli prodejnu na náměstí ve Skutči. Přijďte nás navštívit a ochutnat dobroty z naší pekařské a cukrářské dílny. Pro zákazníky jsme připravili i nabídku klasických minizákusků, řezů a smetanových dezertů s cukrárny SMÉCAFÉ.

 • Jarmark Vysoké Mýto

V sobotu 26. listopadu 2016 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konal Vánoční kujebácký jarmark. Pro návštěvníky byl připraven bohatý vánoční kulturní program, a dále nabídka pouze kvalitních řemeslných výrobků. S našimi výrobky jsme na takového krásné akci nemohli chybět, a pro všechny jsme napekli nejen naše vyhlášené sváteční a svatební koláče, ale i vánoční věnce, vánočky a širokou nabídku vánočních korpusů.

 • SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ nové pobočky v Chrudimi

Pondělí 17. říjen 2016 byl pro nás slavnostním dnem otevření naší nové pobočky v Chrudimi. Nové kavárna, cukrárna a prodejna pečiva SMÉ CAFÉ se nachází na sídlišti U Stadionu, čp. 527, Chrudim III. Srdečně Vás zveme do krásného prostředí naší nové kavárny!

176 177 178
 • Pohřebačský jarmark - Pohřebačka u Opatovice nad Labem

Státní svátek sv. Václava, byl ve středu 28. října 2016 oslaven krásným Jarmarkem v obci Pohřebačka u Opatovic nad Labem. Jako vítězové regionální potraviny jsme byli pozváni k prodeji na této akci. Součástí bohatého programu byl i příjezd družiny sv. Václava. Krásná akce byla podpořena slunečným počasím, a protože se koná každoročně určitě Vám tento jarmark doporučujeme navštívit. Opět jsme vše vyprodali! Děkujeme!.

174 175
 • Kunětické vinobraní

V sobotu 17. září 2016 jsme se prvně zúčastnili Kunětického vinobraní na hradě Kunětická hora u Pardubic. Součástí nabitého programu bylo i slavnostní předání ocenění vítězům letošní soutěže Regionální potravina Pardubického kraje. Jako vítězové kategorie cukrářské výrobky jsme převzali ocenění a měli možnost nabídnout návštěvníkům své výrobky. Společně s dalšími vítězi této soutěže jsme návštěvníkům nabízeli nejen vítězný výrobek Větrník 50 g, ale i další naše výborné výrobky.

171 172 173
 • Kujebácký jarmark Vysoké Mýto

Sobota 10. září 2016 se ve Vysokém Mýtě nesla ve znamení Kujebáckého jarmarku, který se již každoročně koná na Vysokomýtském náměstí. Zváni jsou pouze řemeslníci se svými klasickými produkty. Naše pekařství nabízelo své výrobky ve vlastním stánku a opět jsme byli vyprodáni - děkujeme!

 • Posvícení na Veselém kopci u Skutče

V sobotu 3. září 2016 jsme se již tradičně zúčastnili krásného Posvícení ve skanzenu na Veselém kopci. Opět jsme návštěvníkům nabídli představení výrobků z cechu pekařského a cukrářského. Naše sváteční a svatební koláče byly velmi brzy vyprodány a my jsme opět odjeli s prázdnou! Děkujeme všem zákazníkům!

 • Jarmark Vysoké Mýto

V pátek 2. září 2016 jsme se za podpory firmy FESTING Hradec Králové, organizující ochutnávky pro vítěze soutěže Regionální pardubického kraje 2016, zúčastnili prodejního jarmarku na náměstí ve Vysokém Mýtě. Ve stánku regionálních vítězů, jsme nabízeli hlavně vítězný výrobek - Větrník 50 g, který vyrábíme pouze ze surovin z našeho kraje!

 • Prodejna pečiva Skuteč

Od září 2016 otevřeme pekařskou prodejnu na náměstí ve Skutči. Budeme zde prodávat pekařské i cukrářské výrobky. Přijďte ochutnat!

 • SMÉCAFÉ v Chrudimi

Vážení zákazníci, připravujeme pro Vás novou pobočku naší prodejny, kavárny a cukrárny SMÉCAFÉ v Chrudimi, U Stadionu 527. Plánujeme otevřít již od října 2016. Těšíme se na Vás!

 • Kujebácký jarmark Vysoké Mýto

Sobotní dopoledne dne 10. září 2016 patřilo již tradičně oslavám města Vysoké Mýto, jejichž součástí je řemeslný jarmark na náměstí. S našimi výrobky jsme nesměli chybět. Město připravilo pro návštěvníky pěkný program, a i přes letní teploty jich dorazilo opravdu hodně. Večer od 20,30 hod vystoupila Bára Basiková, která všem přihlížejícím objasnila odkud že se to line ona příjemná vůně pečiva......

 • Posvícení na Veselém kopci

V sobotu 3. září 2016 jsme byli pozváni k účasti na posvícenské veselici opět do skanzenu na Veselém kopci u Hlinska. Společně s dalšími řemeslníky jsme návštěvníkům posvícení nabízeli své ručně vyráběné výrobky - posvícenské koláče, buchty a další dobroty. Krásná akce, skanzen je opravdu překrásný a všem doporučujeme jej navštívit!

 • Prodejna na autobusovém nádraží

Od 30. srpna 2016 jsme pro Vás otevřeli zrekonstruovanou prodejnu na autobusovém nádraží ve Vysokém Mýtě. Nově zde nabízíme kávu a čaj s sebou, obložené chlebíčky, některé drobné cukrovinky a hlavně naše zákusky z cukrárny SMÉCAFÉ a vlasní zmrzlinu. Přijďte se podívat do opraveného interiéru! Otevírací doba viz. níže.

168 169 170
 • Pardubický festival vín, zámek Pardubice

Na zámku v Pardubicích jsme v pátek a sobotu 26. a 27. srpna opět v rámci stánku Regionální potraviny nabízeli naše výrobky. Počasí akci příliš nepřálo bylo velké teplo, a proto jsme byli účastí trochu zklamáni.

 • Posvícenský jarmark Skuteč

Na náměstí do Skutče jsme se vydali v sobotu 20. srpna 2016 za účelem představení našich výrobků obyvatelům, jelikož zde budeme od října otevírat prodejnu. Jarmark se konal dopoledne na Skutečském náměstí. Ve stánku Regionální potraviny jsme kromě vítězných větrníků nabízeli i ostatní naše výrobky, hlavně z dílny cukrárenské. Někteří naše výrobky znali, jiní nikoliv. Nejlepší naší reklamou je ochutnat, tak doufáme, že jsme uspěli!

 • Veselokopecký jarmark - Veselý kopec

Opět krásná akce ve skanzenu na Veselém kopci, které jsme se zúčastnili v sobotu 16. července 2016. Krásné počasí, nádherné prostředí a kvalitní výrobky z naší pekárny a cukrárny, to vše vytvářelo příjemnou atmosféru. Den jsme si zde užili a pokud budeme opět pozváni přijedeme velmi rádi.

 • BOSH FRESH Festival Pardubice

Na letošních slavnostech dobrého jídla a pití na dostihovém závodišti v Pardubicích, jsme v sobotu 18. června 2016 opět nabízeli své výrobky. Pod hlavičkou organizace AGROVENKOV o.p.s., neboli soutěže MLS Pardubického kraje, jsme prezentovali své výrobky. Akce je bohatá na program a je významná svou vysokou návštěvností. Počasí bylo příznivé, a proto i letos byla akce velmi vydařená. Více http://festival.fresh.iprima.cz/.

 • Sodomkovo Vysoké Mýto

Každoroční akce na náměstí ve Vysokém Mýtě - Sodomkovo Vysoké Mýto, se letos neobešla bez našeho prodejního stánku. Na přání pořadatelů jsme návštěvníkům nabízeli nejen koláče, ale i další dobroty z naší cukrářské dílny.

 • Regionální jarmark Chrudim

Jako vítězové letošního ročníku Regionální potravina Pardubického kraje ve skupině cukrářské výrobky - zvítězil náš Větrník 50 g, jsme byli pozváni k účasti na regionálním jarmarku na náměstí v Chrudimi. V sobotu 28. května 2016 jsme ve stánku Regionální potraviny prezentovali nejen vítězný výrobek, ale i další naše výrobky. Obyvatelé Chrudimi neznali naše produkty, avšak poté co ochutnali například naše Sváteční koláče, byli příjemně překvapeni a nakonec jsme opět odjížděli s prázdnou!

 • Gastroslavnosti Litomyšl

V horké sobotě 21. května 2016 jsme opět zavítali na náměstí v Litomyšli, kde se konaly tradiční slavnosti jídla Gastroslavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové. V našem stánku jsme nabízeli tradiční výrobky, ale také novinky zdravější kuchyně - špaldový a mrkvový řez. Návštěvnost opět nezklamala, a předčila očekávání pořadatelů, hlavně také díky zajímavému doprovodnému programu. Tak za rok opět na shledanou na krásném náměstí v Litomyšli.

166
 • Farma Brůna Javorník

V sobotu 14. května 2016 jsme se již poněkolikáté zúčastnili pěkné akce, kterou organizuje p. Brůna na své farmě v Javorníku. p. Brůna otevře dveře všem zájemcům o shlédnutí jeho zemědělské činnosti. Děti plní úkoly, při kterých se seznamují se způsoby chování hospodářských zvířat. Rok od roku je návštěvnost vyšší, navíc je zajímavý i doprovodný program. V našem stánku nebyla o zákazníky nouze, a tak jsme odjížděli s prázdnou!

166
 • Jarní kujebácký jarmark

V sobotu 19. března 2016 jsme se na náměstí zúčastnili Jarního kujebáckého jarmarku. Jarmark hodnotíme jako velmi pěknou akci se zajímavým doprovodným programem, tématicky zvolenými prodejci a vysokou návštěvností. Naše pečivo zmizelo z pultu velmi brzy! Příště napečeme více, slibujeme už teď!

 • Valentýnská show ATRIUM Hrade Králové

V pátek 12. 2. 2016, těsně před svátkem všech zamilovaných sv. Valentýna, jsme se zúčastnili Valentýnské show v obchodním centru ATRIUM v Hradci Králové. Letos jsme přivezli novinky - Valentýnské miňony, CUP CAKY a další dobroty nejen ve tvaru srdce.

158 159 160
 • Svatební veletrh Pardubice

12. ročník největšího východočeského svatebního veletrhu, který proběhl 29. a 30. ledna 2016 v nádherných prostorách ČSOB Pojišťovny v Pardubicích. Opět s naší účastí. Na veletrh jsme přivezli nádherné dorty, minizákusky, svatební koláčky. Chtěli jsme inspirovat návštěvníky a prezentovat co vše dokážeme vyrobit. V letošním programu bylo pro naše pekařství vyhrazeno místo i v doprovodném programu pro sobotní den. Tématem bylo "Jak správně vybrat svatební dort", kdy se naše manažerka jakostí pí. Spoustová, snažila návštěvníkům popsat, jak nejlépe postupovat při výběru a hlavně na co nezapomenout... www.svatebni-veletrh-pardubice.cz.

155 156 157
 • Svatební veletrh Hradec Králové

7. ročník Svatebního veletrhu v Hradci Králové se konal v překrásných prostorách Hotelu Nové Adalbertinum na Velkém náměstí v pátek 22. a sobotu 23.1.2016. Pro veletrh jsme připravili svatební expozici se svatebním dortem, svatebními cupcaky a novinky v minidezertech (čokoládové mističky plnění pistáciovou náplní, plněné mangovou náplní...). Veletrh navštívili nejen snoubenci, kteří plánují v letošním roce svatbu, ale i spousta dalších návštěvníků, kteří čerpali inspiraci pro rodinné oslavy. Více informací naleznete na www.svatebniveletrh.com.

151 152 153 154
 • Předvánoční jarmark Skanzen na Veselém kopci

V neděli 13. prosince 2015 jsme do překrásného prostředí skanzenu na Veselém kopci přivezli naše dobroty. Již tradičně perfektní organizace, skvělé zvolení prodejci, tradiční vysoká návštěvnost. Co více si přát...

 • Vánoční kujebácký jarmark

V sobotu 28.11.2015 proběhl na náměstí ve Vysokém Mýtě tradiční vánoční jarmark. Opět jako každoročně jsme se jej s našimi vánočními výrobky zúčastnili. Novinkou v letošním roce byl Smékalův vánoční bochánek a Vánoční věnec.

 • Obchod Hradec Králové

V pondělí 2. listopadu pro Vás byl otevřen nový obchod s našimi pekařskými a cukrářskými výrobky v ul. Tomkova v historickém centru města Hradec Králové. Obchod je provozován firmou pana Pohnera z Hradce Králové. Ve svém obchodě nabízí zákazníkům širokou řadu výrobků pouze z našeho pekařství. Otevírací doba je PO - PÁ 7,30 hod až 18,00 hod. V sobotu od 8,00 hod - 11 hod.

150
 • Farmářské trhy Vysoké Mýto

V pátek 6. listopadu 2015 jsme se za překrásného podzimního počasí zúčastnili prodejní akce na náměstí ve Vysokém Mýtě. Společně s dalšími vítězi regionální potraviny jsme představovali vítězné výrobky spotřebitelům.

148 149
 • Ochutnávky obchodní centrum Nová louže v Ústí nad Orlicí

Po dva pátky 16. a 23. října 2015 jsme se zúčastnili akce na podporu regionálních dodavatelů fi KONZUM Ústí nad Orlicí. V překrásně zrekonstruovaném obchodním centru Nová louže jsme společně s dalšími držiteli značky Regionální potravina představili nejen vítězný výrobek " Sváteční koláč s povidly", ale i další mezi spotřebiteli oblíbené výrobky.

 • Den řemesel Proseč

Na náměstí v Proseči se v neděli 27. září 2015 konal Den řemesel. Zastupovali jsme řemeslo pekařské a cukrářské. Snaha představit zákazníkům chuť a kvalitu našeho pečiva byla úspěšná, o čemž svědčí kompletní vyprodání zboží.

146 147
 • Koně v akci Pardubice

První zářijová sobota, letos tedy 5. září 2015, na závodišti v Pardubicích již tradičně patří koním a všemu s koňmi spojenému. Zároveň zde probíhá hlasování spotřebitelů v soutěži MLS Pardubického kraje. Proto jsme zde opět nechyběli a naše výrobky nabídli všem návštěvníkům.

 • Kujebácký jarmark Vysoké Mýto

Kujebácký jarmark v rámci Městských slavností ve Vysokém Mýtě se konal v sobotu 5. září 2015. Návštěvníkům jsme nabídli čerstvé, křupavé pečivo, naše výborné sváteční a svatební koláče, řezy, preclíky a další dobroty.

144 145
 • VESELOKOPECKÝ JARMARK

Tradiční Veselokopecký jarmark se konal ve dnech 18. a 19. července 2015. Prodejci pro tuto akci jsou pečlivě vybíráni, jedná se o opravdu lidové výrobce - řemeslníky, dráteníky, výrobci dřevěných užitných výrobků, kováři, košíkáři, brouskaři a v neposlední řadě i rukodělní pekaři. Tuto skupinu jsme zastupovali s výrobky z naší pekárny. Prodej v krásném prostředí skanzenu je opravdovým zážitkem jak pro prodejce tak i pro návštěvníky.

 • APETITFESTIVAL Pardubice, MLS Pardubického kraje 2015
  a Regionální potravina 2015

O horkém víkendu v sobotu 20. a neděli 21. 6. 2015 opět na závodišti v Pardubicích probíhal oblíbený gurmánský festival APETITFESTIVAL 2015. Tradičně zajímavý a pro návštěvníky inspirativní program jsme obohatili o zážitek z ochutnání našich cukrářských a pekařských výrobků. Skvělé kulinářské show známých kuchařů vytváří z této akce opravdu výjimečný zážitek. Byly zde také vyhlášeny výsledky soutěže Regionální potravina 2015.

 • Gastroslavnosti Litomyšl

V sobotu 23. 5. 2015 se na náměstí v Litomyšli opět konaly Gastroslavnosti M.D. Rettigové. Organizátoři připravili bohatý program, který přilákal hodně návštěvníků. Tradiční soutěže o nejlepší bábovku, o nejlepší kotlíkový guláš, o nejlepší svíčkovou, o největšího jedlíka... byly lákadlem pro děti i dospělé. U našeho stánku bylo taktéž hodně živo, zboží bylo "na náš vkus" vyprodáno už velmi brzy. Více na www.gastroslavnosti.cz. Tak za rok toho musíme přivézt o něco více!

142 143
 • Farma Brůna Javorník

Sobota 9.5.2015, na farmě pana Brůny v Javorníku se koná druhý ročník akce - Den otevřených dveří "Poznej svého farmáře, aneb se zvířátky jak je neznáte". Během dne měli návštěvníci možnost ochutnat produkty místních farmářů, prohlédnout si zvířata, ukázku zemědělské techniky, ale i soutěžit na téma chovatelství, či se projet v kočáře taženém koňským spřežením. U takovéto akce jsme nemohli chybět, a doufáme, že naše výrobky přispěly k dobré náladě, která na akci panovala. Všechny výrobky jsme velmi rychle vyprodali, o čemž svědčí přiložené fotografie...

140 141
 • ORLICE CUP

V sobotu 25. dubna se v areálu softbalového a basebalového hřiště v Chocni konal 2. ročník závodu ORLICE CUP. Na tuto akci jsme byli pozváni pořadateli k zajištění občerstvení nejen pro závodníky, ale i pro diváky. Pozváni jsme přijali a měli jsme tak možnost zúčastnit se zajímavé akce, kdy závodníci překonávají ve štafetách běh, kolo a poté stanovený úsek na lodi. Po závodě si většina sportovců dopřála řez, buchtu nebo koláč z našeho stánku.

129 130 131
 • Den země Vysoké Mýto

Letošní oslava Dne země se konala ve středu 22. 4. 2015 na náměstí ve Vysokém Mýtě. S naším pečivem jsme dotvářeli příjemnou atmosféru krásného jarního dne na velmi zajímavé akci. Na Den země jsou zváni kromě řemeslníků také drobní zemědělci se svými ukázkami pro děti, dále organizaci zabývající se správným tříděním a likvidací odpadu a spousta dalších zajímavých vystavovatelů.

127 128
 • Jarní jarmark Choceň

Jarní jarmark se v Chocni konal ve středu 1. dubna 2015 za opravdu aprílového počasí. Silně chumelilo, foukal vítr a zima byla opravdu krutá... V našem stánku jsme nabízeli klasické velikonoční zboží. Akci organizuje Dům dětí a mládeže v Chocni, který pozval řemeslníky a na náměstí vybudoval velikonoční dílničky pro děti.

 • Jarní kujebácký jarmark Vysoké Mýto

V sobotu 28. března 2015 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konal tradiční jarní kujebácký jarmark. Na jarmarku jsme v našem stánku nabízeli speciality pro nadcházející velikonoční svátky - mazance, beránky, korpusy zákusků, mini štoly...Bohatý program nalákal spoustu návštěvníků a přinášel s sebou možnost prožití příjemných chvil si ukázkami klasických řemesel (košíkář, řezbář..), klasické zabíjačky, ochutnávky vín a dalších atraktivních akcí.

 • Náš největší svatební dort - leden 2015

Ve spolupráci se svatební agenturou Svatební a květinové centrum v Hradci Králové a Pardubicích, jsme vyrobili náš největší, nejvyšší svatební dort. Jeho výška od stolu byla 2 metry, spodní patro mělo průměr 1 metr. Příprava probíhala nejen v naší cukrářské dílně, ale cukrářka paní Horáčková dort skládala až přímo na místě konání hostiny.... Dort byl úžasný a svatebčané velmi šťastní a spokojení.. Umíme opravdu vše:-)!

161 162 163 164 165
 • GASTRONOMICKÉ SLAVNOSTI Magdaleny Dobromily Rettigové

V sobotu dne 24. 5. 2014 proběhly na náměstí v Litomyšli již tradiční gastronomické slavnosti. Sortimentem byly potraviny, nápoje, kuchařské knihy, nádobí, kuchyňské potřeby a další výrobky pro použití v kuchyni či ke stolničení. Akce měla bohatý doprovodný program, vařily se zde kotlíkové guláše, soutěžilo o nejlepší domácí bábovku, byla zde kulturní vystoupení, přijeli kuchaři Kluci v akci atd. Pro děti byl připraven stan, kde mohly vyzkoušet vyrobit spoustu dobrot. V našem stánku jsme návštěvníkům nabídli výborné koláčky, řezy, svatební koláčky, výrobky z listového těsta a další dobroty.

119 120
 • Výstava živnostníků Choceň

V Chocni byla znovuobnovena tradice konání výstavy živnostníků a průmyslu, kterou před sto lety ukončila válka. V přenádherném parku Peliny regionální výrobci představili návštěvníkům své výrobky. Z náměstí byl zorganizován průvod živnostníků a spolků do parku, kde byl zakončen kulturním programem. Akce se konala v sobotu 21. 6. 2014 za bohaté účasti a krásného počasí. Jako výrobci z blízkého okolí jsme byli pozváni, abychom předvedli své koláčky, řezy, rohlíky, chleby a další dobroty. O úspěšnosti akce svědčí skutečnost, že vše z našeho stánku bylo "až příliš rychle" vyprodáno.

 • Apetitfestival Pardubice, MLS Pardubického kraje 2014 a Regionální potravina 2014

Ve dnech 21. a 22.6.2014 na závodišti v Pardubicích probíhal oblíbený Apetitfestival. Organizátoři nabídli velmi zajímavý program, který splnil očekávání návštěvníků, a to zažít a poznat novinky z oblasti kulinářství. Vařil zde např. Zdeněk Pohlreich, italský šéfkuchař Riccardo Lucque, známý propagátor životního stylu Petr Havlíček, Jiří Štift a další. Milovníky dobrého jídla, piva a vína čekala široká nabídka dobrot z vybraných restaurací, produkty regionálních výrobců atd. Naše výrobky se těšily velkému zájmu návštěvníků.
V rámci akce došlo také k vyhodnocení soutěží MLS Pardubického kraje a Regionální potravina roku 2014. Zde jsme slavili velký úspěch!

Regionální potravina
1. místo - Regionální potravina 2014 - Sváteční koláč s náplní povidlovou 50g

Výrobek Sváteční koláč s náplní povidlovou zvítězil v soutěži Pardubického kraje o značku Regionální potravina v kategorii Pekařské výrobky včetně těstovin, a tímto titulem uděleným ministrem zemědělství na základě doporučení hejtmana Pardubického kraje se může pyšnit po dobu 4 let!

MLS Pardubického kraje
Výrobek Hraběnčiny řezy 130 g získal certifikát s právem užívat označení MLS Pardubického kraje 2014.

 • Den otevřených dveří Farma Brůna Javorník

ZO ČSCH U rybníčku Kostelní Lhota a farma Brůna pořádali v sobotu dne 17. 5. 2014 na farmě v Javorníku akci s tématem: Poznejte náš venkov se zvířátky jak je neznáte. V průběhu dne byl realizován program nejen pro děti, kdy cílem bylo seznámit návštěvníky se životem zvířat (krávy, prasata, králíci, ovce, holubi, pávi, drůbež...), ale i pro dospělé. K prodeji byly nabízeny regionální výrobky, a proto jsme na této akci nemohli chybět s naším pečivem z pekárny i cukrárny. I přes nepřízeň počasí, byla akce velmi milou a příjemnou. K poslechu zde hrála cimbálová kapela, panovala dobrá nálada, ke které "možná" přispěly i naše výrobky.

118
 • Litomyšlské svatební dny

V letošním roce se konal I. ročník Litomyšlských svatebních dnů v krásných prostorách litomyšlského zámku. Na akci jsme byli pozváni jako výrobci svatebních dortů, zákusků, svatebních koláčků a dalších produktů vhodných pro svatební dny. Zúčastnili jsme se hlavního dne akce a to v sobotu 3. května 2014. V překrásném interiéru jsme návštěvníkům předvedli ukázku dvou svatebních dortů, minizákusků i svatebních koláčků.

115 116 117
 • Den země Vysoké Mýto

Ve středu 23. dubna 2014, náměstí Přemysla Otakara II, Vysoké Mýto a opět jako každoročně oslava Dne země. Program je určen pro všechny věkové skupiny, téma : Na poli, na dvorku, v přírodě. Návštěvníci si mohli doplnit informace o správném třídění a zpracování odpadu, zakoupit zelinářské nebo okrasné zahradnické výrobky, zdravé mléčné, medové a pekařské výrobky, koření, shlédnout koutek domácích zvířat, ukázky sokolnictví, včelařství ryb, řemeslné produkty (keramika, šperkaři, skláři, mydláři, řezbáři..). Naše výrobky se těšily velkému zájmu návštěvníků.

 • Velikonoce na Veselém kopci

Ve dnech 19. a 20. dubna 2014 jsme se zúčastnili Velikonočního jarmarku na Veselém kopci. Opět perfektně zorganizovaná akce, kterou rok od roku navštěvuje stále více návštěvníků zahájila k sezónu ve skanzenu. K vidění byly krásné interiéry starých roubenek, doplněné o ukázky velikonočního pečiva, zdobených vajíček a dalších tradičních předmětů, ukázky zhotovování velikonočních věcí, pletení pomlázek, zdobení kraslic různými technikami, pečení a tvarování pečiva. Naše nejen velikonoční produkty přispěly k dobré náladě návštěvníků, což můžeme říct, vzhledem ke skutečnosti, že jsme prodali úplně vše...

 • Jarní jarmark v Chocni

Ve středu dne 16. dubna 2014 se na náměstí v Chocni konal opět jarní jarmark, který organizuje Město Choceň společně s Domem dětí a mládeže. Tématem jarmarku jsou již tradičně jaro a velikonoce. Nejen děti si mohly zkusily vyrobit velikonoční dekorace, ozdobit větvičky.... Naše velikonoční mazance, piškotové beránky, zdobené velikonoční linecká vajíčka a další dobroty si také našly své příznivce.

 • Jarní kujebácký jarmark Vysoké Mýto

V sobotu 12. dubna 2014 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konal jarní kujebácký jarmark. Tématem jarmarku opět bylo jaro a velikonoční svátky. Vzhledem ke krásnému počasí byla akce velmi úspěšná, zavítalo hodně návštěvníků a nabídka byla opravdu široká. Od větviček, velikonočních ozdob, přes šátky, proutěné zboží, dřevěné výrobky až po nabídku medoviny, sýrů a v neposlední řadě i výborného pečiva z naší pekárny.

 • Valentýnská show 2014 Atrium Hradec Králové

Valentýnská show pro rok 2014 byla opět organizována v prostorách nákupního centra ATRIUM v Hradci Králové. Přesně na svátek zamilovaných sv. Valentýna v pátek dne 14. 2. 2014 jsme návštěvníkům přijeli nabídnout některé dobroty z naší cukrárny. Největší zájem byl již tradičně o valentýnská srdíčka, která jsme letos upekli nejen jako klasická dortová, ale také i odlehčená šlehačková se zdobením. Dále zájem návštěvníků získaly naše svatební koláčky a v neposlední řadě i více jak 20 druhů minizákusků.

 • Svatební veletrh 2014 Pardubice

10. ročník svatebního veletrhu proběhl v Pardubicích v budově ČSOB ve dnech 31. 1. - 1. 2. 2014. Jako výrobci svatebních dortů, minizákusků, dezertů, pečiva pro svatební den, ale hlavně výborných svatebních koláčků jsme při takovéto prezentaci nemohli chybět. Představili jsme novinku v designu svatebních dortů, nápad sklidil u návštěvníků velký úspěch. O úspěšnosti akce mluví i skutečnost, že z přivezeného cukroví nezbyl ani kousíček.

111 112 113 114
 • PF 2014
pf2014
 • Předvánoční jarmark na Veselém kopci

V sobotu 8. prosince 2013 jsme se opět zúčastnili tradiční akce - Předvánočního jarmarku na Veselém kopci u Hlinska. Zasněžená krajina zkomplikovala příjezd vozidel do skanzenu, pořadatelé však problém vyřešili a návštěvníci měli možnost shlédnout spoustu zajímavostí. Našim úkolem bylo představit vánoční výrobky, speciality. Přivezli jsme naše klasické vánoční výrobky, vánočky, štoly, korpusy a další dobroty. Největší úspěch u návštěvníků měly tradičně naše klasické svatební koláčky, které pečeme se čtyřmi náplněmi tvaroh, povidlo, mák a ořech.

 • Vánoční kujebácký jarmark Vysoké Mýto

Dne 30.11.2013 proběhl na Vysokomýtském náměstí již třetí ročník vánočního jarmarku. Spojení s jízdou parního vlaku na trati Choceň - Vysoké Mýto - Litomyšl hodnotíme velmi kladně, jelikož se zvyšuje návštěvnost jarmarku. Návštěvníkům jsme nabídli naše máslové vánočky, korpusy zákusků, vánoční štoly, čerstvé řezy, buchty, koláče, chleby.... Vánoční atmosféra byla podpořena krásným, mrazivým počasím.

 • Sponzorský dar benefiční koncert pro NADĚJI dne 25.10.2013, Vysoké Mýto

V pátek 25.října 2013 byl uspořádán benefiční koncert s manželi Vedralovými, Saframentskou kapelou a kapelou Tomáše Kočka v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Atmosféra byla úžasná, navzdory volbám a začínajícím prázdninám přišlo mnoho lidí a i díky naší pomoci a podpoře dalších dárců a partnerů bylo získáno více než 130 tisíc korun, za které může být uskutečněn záměr akce a to nakoupit chybějící elektrická polohovatelná lůžka pro chronicky nemocné pro Dům pokojného stáří NADĚJE Vysoké Mýto.
Naše pekařství na akci také přispělo sponzorským darem.

109 110
 • GASTROSLAVNOSTI Pardubice

Ve dnech 18.-19.10.2013 jsme se zúčastnili 17. ročníku prodejní výstavy zaměřené na potravinářství a gastronomii v IDEONu v Pardubicích. Výstavy se zúčastnila řada firem z oboru gastronomie a potravinářství z celé České republiky. Jednalo se o výstavu plnou degustací, prezentací gastro zařízení, zástupců pivovarů a likérek, výrobců a prodejců potravin, cukrářských potřeb a dalších vystavovatelů. Pro návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program (ukázky moderní gastronomie, kuchařské exhibice, barmanská show a večerní kulturní program). Náš stánek nabízel návštěvníkům nejen naše klasické výrobky pekařské, ale částečně i cukrářské dobroty. V pěkném prostředí IDEONu v Pardubicích jsme se snažili návštěvníkům přiblížit nejen konečné výrobky, ale i způsob výroby a specifikovat kvalitní české suroviny ve výrobcích.

106 107 108
 • Den stromů Vysoké Mýto

V pátek 18.10.2013 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konala oslava Dne stromů. Tentokrát jsme se zúčastnili pod hlavičkou Regionální potraviny, kdy jsme společně s dalšími výrobci prezentovali tradiční regionální výrobky. Největší zájem byl o naše vynikající sváteční a svatební koláčky. Dalšími kvalitními výrobky byly čerstvé žampiony, hlíva, med, výborné uzeniny, dále zde byla široká nabídka ovocných stromů a ovoce od českých sadařů. Akce byla velmi vydařená, také díky krásnému podzimnímu počasí.

104 105
 • Burza filantropie v Ústí nad Orlicí

I v letošním roce jsme zúčastnili akce pořádané občanským sdružením Koalice nevládek Pardubicka a Městem Ústí nad Orlicí - tradiční Burzy filantropie. Akce proběhla 16. října 2013 v hotelu UNO. Cílem této akce je podpořit neziskové organizace naší lokality, kdy investoři z řad podnikatelů a zástupců veřejné správy měli možnost ohodnotit představené projekty a na jejich realizaci přispět finančním nebo věcným darem. Naše pekárna byla zastoupena zástupci družstva KONZUM, kdy my jako součást projektu "Jsme tu doma" jsme poskytli finanční příspěvek, který byl uvolněn na podporu vybraných projektů. Mezi představovanými projekty byly například projekty na prevenci sociálního vyloučení dětí ze znevýhodněných rodin, podpora zaměstnanosti, rozvíjení dovedností dětí, mládeže a hendikepovaných osob nebo příspěvek na nákup vozidla pro sociální pracovníky.

103
 • Den zemědělců, potravinářů a venkova Pardubického kraje

V sobotu 21.9. jsme se na náměstí v Chrudimi zúčastnili akce pořádané organizací Agrovenkov Ústí nad Orlicí. Den zemědělců, potravinářů a venkova se uskutečnil na Resslerově náměstí. Společně s dalšími regionálními výrobci jsme návštěvníkům nabízeli pekařské i cukrářské dobroty.

 • Týden řemesel

Ve středu 18. 9. 2013 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konala akce s názvem Týden řemesel ve Vysokém Mýtě. K účasti na této akci jsme byli přizváni poprvé. Předváděli jsme řemeslo pekařské a cukrářské.
Smyslem akce bylo představit žákům 8. a 9. tříd základních škol některá z řemesel a přilákat tak nové uchazeče o učební obory. Další vysokomýtské firmy prezentovaly své řemeslné činnosti (zedníci, obráběči kovů...atd.) ve svých expozicích. Pro žáky jsme připravili soutěž, kdy podle chuti poznávali některé z našich výrobků. Na závěr akce byly slosovány soutěžní kupóny a někteří si odnesli i výhry od pořádajících firem.

101 102
 • Dožínky Královehradeckého kraje

V sobotu 14. září 2013 jsme se také zúčastnili tradičních Královehradeckých dožínek v areálu Fošna v Hradci Králové. Na akci jsme byli přizvání v rámci prezentace výrobků označených značkou KLASA. Jelikož máme značku KLASA na čtyři naše výrobky (Tyčinky bal. 5 ks, Závin s náplní ořechovou 250 g, Závin s náplní makovou 250 g, Závin s náplní tvarohovou 250 g), týkala se prezentace hlavně těchto výrobků. V rámci akce jsme však návštěvníkům nabídli i další naše výrobky - koláče sváteční, svatební, buchty, řezy, výrobky z listového těsta....

 • Den otevřených dveří v Zemědělsko-obchodním družstvu v Zálší

V pátek a sobotu 13.-14.9.2013 jsme se zúčastnili akce organizované Zemědělsko-obchodním družstvem Zálší. Zde byl den otevřených dveří na vybraných provozech firmy, spojený se slavnostním otevřením bioplynové stanice v Tisové.
Společně s dalšími regionálními výrobci jsme na hřišti v Tisové nabízeli návštěvníkům naše pekařské a cukrářské výrobky.

99 100
 • Posvícení na Veselém kopci

V sobotu 7. 9. 2013 jsme se již tradičně zúčastnili posvícení na Veselém kopci. Posvícení mělo velmi bohatý program, jednu novinku jsme pro návštěvníky připravili i my. V Hájence z Kozojed náš pekařský mistr pekl čerstvé koláče a buchty. Teplé buchty, plněné tvarohové, makové a povidlové koláče voněly nejen v překrásném interiéru starobylé chaloupky, ale příjemná vůně se linula až ven. Tradičním způsobem náš mistr p. Svoboda Arnošt připravoval nejen těsto, ale i náplně, ručně koláčky plnil, přetíral je máslem a nabízel návštěvníkům. Akce byla velmi vydařená a za náš program jsme sklidili velikou pochvalu nejen od organizátorů akce.

96 97 98
 • Městské slavnosti Kujebácký jarmark

V sobotu 7. 9. 2013 se za krásného podzimního počasí konaly na náměstí ve Vysokém Mýtě oslavy založení města. Jednou z oslav byl i Kujebácký jarmark, kterého jsme se zúčastnili. V našem novém prodejním stánku jsme nabízeli všechny tradiční dobroty z naší pekárny i cukrárny.

 • Veselokopecký jarmark

Ve dnech 20. a 21. 7. 2013 jsme se zúčastnili tradiční akce - Veselokopeckého jarmarku na Veselém Kopci. Organizátoři měli opět připravený krásný a bohatý program, který již tradičně přilákal hodně návštěvníků. Dále zde byly nabízeny výrobky lidové tvořivosti a předvádění klasických řemesel. Řemeslo pekařské a cukrářské reprezentovala naše pekárna. Naše koláče, buchty, řezy, listové šátky a další výrobky byly do posledního kusu rozprodány, což svědčí o kvalitě našich výrobků.

 • Apetitfestival Pardubice

Ve dnech 29. a 30. 6. 2013 jsme se zúčastnili obrovské akce, která byla organizována na závodišti v Pardubicích pod názvem Apetitfestival.
Jednalo se o první ročník a festival byl gurmánsky zaměřen na dobré jídlo a pití. I proto jsme byli přizváni, abychom návštěvníkům nabídli naše výborné pekařské a cukrářské výrobky. Festival byl velmi úspěšný, měl velmi atraktivní program a byl navštíven více jak 30 tisíci návštěvníky.

90
 • Oslava dne dětí - náměstí Vysoké Mýto 31.5.2013

V pátek 31. 5. 2013 jsme se zúčastnili oslavy dne dětí na náměstí ve Vysokém Mýtě. Tématem byly sportovní aktivity, kdy sportovní oddíly z Vysokého Mýta připravily pro všechny děti různé soutěže a úkoly. V programu byly také vystoupení dětí ze základní umělecké školy a školek. Všem návštěvníkům jsme nabídli možnost posílit se u našeho stánku, kde jsme nabízeli širokou nabídku pekařských a cukrářských výrobků.

88 89
 • Výstava pekařských a cukrářských výrobků dne 30.5.2013

Dne 30. 5. 2013 jsme při příležitosti oslavy 1. narozenin naší kavárny, cukrárny a prodejny pečiva SMÉCAFÉ, zorganizovali výstavu pekařských a cukrářských výrobků pro širokou veřejnost. V prostorách kavárny jsme vystavovali pekařské a cukrářské výrobky, návštěvníci měli možnost ochutnat a navíc hlasovat a vybrat nejlepší výrobek a nejzajímavější firmu.
Na výstavě s námi spolupracovaly naše dodavatelské firmy : ALMECO, Úvaly u Prahy (dodavatel hlavně cukrářských surovin) a další firmy, které dodávají převážně pekařské suroviny ALIMPEK České Budějovice, BACKALDRIN Kladno, PFAHNL Litomyšl, BOHEMILK Opočno a samozřejmě jsme soutěžili i my.
Každá firma do soutěže přihlásila 3 výrobky - viz. soupis. Poté návštěvníci chutnali, hlasovali a nakonec vybrali vítěze - viz. příloha výsledky. V 17,00 hodin jsme z hlasovacích lístků vylosovali jednoho výherce dortu, dle vlastního výběru, v hodnotě 500,-- Kč a pět výherců poukázky do kavárny v hodnotě 150,-- Kč.

91 92 93 94 95
 • GASTROSLAVNOSTI M. Dobromily Rettigové, Litomyšl 18. 5. 2013

Při příležitosti zahájení Smetanovy Litomyšle byl opět zorganizován festival dobrého jídla a pití, který se konal v sobotu 18. května 2013 na náměstí.
Se svým sortimentem pekařských a cukrářských výrobků jsme se akce také zúčastnili. V našem novém stánku jsme nabízeli hlavně sladké dobroty - koláče, buchty, řezy, jidáše, sváteční koláče atd. a v neposlední řadě naše výborné staročeské svatební koláče. Byli jsme přizváni jako jediný prodejce pekařského sortimentu, což svědčí o vysoké kvalitě našich výrobků.
Program akce byl bohatý, soutěžilo se o nejlepší kotlíkový guláš, nejlepší domácí bábovku ...., dnem provázela dvojice kuchařů z pořadu Kluci v akci.

 • Velikonoční výstava v OC FUTURUM Hradec Králové

Velikonoční trhy s výstavou se konaly dne 31.3.2013 v obchodním centru FUTURUM v Hradci Králové. Představili jsme naše velikonoční mazance s přísadou másla, sněhová kuřátka, piškotové beránky, jidáše a další dobroty určené pro velikonoční svátky. Pro malé návštěvníky jsme připravili velikonoční dílničky. Přivezli jsme napečená linecká vajíčka, která děti vlastnoručně zdobily barevnými krémy. Tato činnost děti velmi bavila, což nám činilo radost.

85 86 87
 • Jarní kujebácký jarmark Vysoké Mýto 23.3.2013

Pro velký ohlas mezi návštěvníky byl znovu zorganizován Jarní kujebácký jarmark na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Tentokrát v sobotu 23.3.2013. Za mrazivého, spíše vánočního, počasí vystavovatelé a prodejci nabídli všem návštěvníkům širokou nabídku jarních tradičních předmětů. Naše pekárna přivezla výborné sváteční a svatební koláčky, mazance s přísadou másla, jidáše, velikonoční beránky a další velikonoční speciality. K vysoké návštěvnosti jistě přispěl i bohatý program, který zajistily vysokomýtské dětské soubory. Snad jen ten křupající sníh a studený vítr narušil jarní náladu všech návštěvníků.

 • Svatební Valentýnská show v OC FUTURUM v Hradci Králové

Agentura DANIELA MODELS z Hradce Králové, také každoročně pořádá Svatební valentýnskou show v prostorách obchodního centra FUTURUM v Hradci Králové. Tento rok v sobotu 16. února 2013. Akce má bohatý program, my pro návštěvníky nabízíme sladké občerstvení. Naše minizákusky, dezertíky, dezerty ale i svatební koláče jsou již tradičně mezi zákazníky oblíbené, a proto i tuto akci hodnotíme úspěšně.

83 84
 • Svatební Valentýnská show v OC Atrium v Hradci Králové

Svatební Valentýsnká show se konala ve svátek sv. Valentýna, dne 14. 2. 2013 v obchodním centru Atrium v Hradci Králové. Organizátorem akce je agentura DANIELA MODELS z Hradce Králové. Svatební show je spojena s oslavou svátku zamilovaných sv. Valentýn. V naší nabídce byly, dle již tradičně prodávaných zákusků a dezertů, také dorty a dortíky ve tvaru srdíček. Prodej byl úspěšný a valentýnská srdce téměř okamžitě vyprodána.

81
 • Svatební veletrh ADALBERTINUM Hradec Králové

V letošním roce jsme se prvně zúčastnili Svatebního veletrhu, konaném ve dnech
26. - 27. ledna 2013 v prostorách nového Adalbertina v Hradci Králové.

Představili jsme zde naše cukrářské výrobky určené nejen pro svatební dny. Mezi návštěvníky byl největší zájem o naše staročeské svatební koláčky, ale také o nabídku našich svatebních dortů.

Součástí veletrhu byly i módní přehlídky svatebních a společenských šatů, představení cateringových firem, prodejců prstýnků, svatebních kytic atd.

82
 • Jarní kujebácký jarmark Vysoké Mýto

V jarní avšak mrazivou sobotu 23. 3. 2012 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konal již tradiční Jarní kujebácký jarmark. Na jarmark jsme byli pozváni jako výrobce a prodejce tradičních pekařských a cukrářských výrobků. I přes obrovskou zimu, bylo náměstí plné stánků s prodejem velikonočních výrobků. My jsme prodávali jidáše, beránky, biskupské beránky, výborné mazance s přísadou másla, sněhová kuřátka a další zboží určené pro velikonoční dny.

 • Vánoční selské prodejní trhy u AFI paláce v Pardubicích

Poslední předvánoční týden jsme se zúčastnili vánočních selských trhů u AFI paláce v Pardubicích. Od středy do pátku jsme venku před obchodním domem nabízeli vánočky, korpusy, svatební koláčky a další sortiment. Pořadatelé dále zajistili nabídku svařeného vína, řezbářských výrobků, vánočních svícnů a dalších vánočních specialit.

80
 • Vánoční prodejní trhy na Perštýnském náměstí v Pardubicích

Ve dnech 12. - 16. 12. 2012 jsme se zúčastnili prodejní akce - Vánoční trhy na Perštýnském náměstí v Pardubicích. Denně jsme návštěvníkům nabídli čerstvé výrobky, a to nejen vánoční. Byl také zájem o naše koláče, řezy, výrobky z listového těsta, z plundrového těsta a další výrobky. V zimním počasí byl ze strany pořadatelů připraven bohatý program, stánkový prodej, občerstvení, živý Betlém se zvířátky, zvonička splněných přání a další.

 • Předvánoční jarmark na Veselém kopci

V předvánočním čase, v neděli dne 9.12.2012 jsme byli pozváni na Předvánoční jarmark, který se koná na Veselém kopci. Tradičně jsou zde prezentována řemesla a řemeslné výrobky. Naše pekárna zastupovala řemeslo pekařské. V krásném prostředí skanzenu jsme nabízeli vánoční výrobky, řezy, koláče, buchty a další výrobky, o které byl velký zájem. I přes obrovskou zimu, kdy stupně klesly hluboko pod bod mrazu, byl jarmark navštíven vysokým počtem návštěvníků.

 • Vánoční jarmark ve Vysokém Mýtě

Dne 1. 12. 2012 proběhl druhý ročník vánočního jarmarku na náměstí ve Vysokém Mýtě. Po loňském úspěchu akce se domníváme, že letošní ročník byl ještě vydařenější. Organizátoři oslovili vysoký počet řemeslníků a prodejců vánočního zboží. Naše pekařství nabízelo čerstvé teplé palačinky a jako novinku topinky se sýrem a česnekem. Dále jsme návštěvníkům nabídli klasické vánoční výrobky, tradiční vánočky s přísadou másla s ořechy, mandlemi a rozinkami, oblíbené listové šátečky, řezy, koláče, buchty a další výrobky. Návštěvnost jarmarku byla opět velmi vysoká, i z důvodu krásného programu, který byl po celý den připraven. Na závěr dne byl slavnostně rozsvícen vánoční stromeček, jelikož se jednalo již o první adventní víkend.

 • Článek 5+2 Orlicko, dne 29.11.2012

V týdeníku 5+2 Orlicko ze dne 29.11.2012 byla reportáž a inzerce z naší pekárny
(ke stažení ZDE).

 • Den stromů - Vysoké Mýto náměstí 19.10.2012

Oslava Dne stromů proběhla ve Vysokém Mýtě nejen pouze výsadbou nových dřevin, ale i tradičním jarmarkem, kde byly předváděny a prodávány výrobky spojené se stromy či plody z nich. V našem stánku jsme nabídli pečivo plněné jablky, ovocnými džemy, jablkové záviny a další výrobky. Pro krásné počasí byla akce velmi vydařená a návštěvníci byli spokojeni. Tématicky jsme v občanském sdružení Berenika ve Vysokém Mýtě nechali vyrobit dřevěná jablíčka, která jsme rozdávali mezi občany.

79 78 77
 • Článek Vysokomýtský zpravodaj 9/2012

Ve Vysokomýtském zpravodaji vyšel v oddíle vitrínka článek týkající se naší nově otevřené cukrárny SMÉCAFÉ (ke stažení ZDE).

 • Výstava Koně v akci - MLS Pardubického kraje 2012

Při konání výstavy Koně v akci na pardubickém závodišti dne 8. 9. 2012 se konala také ochutnávka vítězných výrobků 6. ročníku soutěže MLS Pardubického kraje, včetně vyhodnocení výrobků spotřebitelskou veřejností. Do hodnocení jsme přihlásili vítězný výrobek pro rok 2012 Větrník mini 40 g a dále ARA listový rohlíček. Dále jsme návštěvníkům přivezli další dobroty z naší pekárny i cukrárny. Vzhledem ke krásnému počasí byla tato akce pro návštěvníky příjemným programem na víkend.

certifikat 21
 • Posvícení na Veselém Kopci

Tradiční akce posvícení na Veselém Kopci se konala dne 8. září 2012. Letošní program byl slavnostní, jelikož akce byla věnována 40. výročí vzniku muzea. V rámci oslav byla otevřena nově vybudovaná kaple. S našimi výrobky jsme měli již tradičně úspěch, vše dovezené bylo vyprodáno. Největší zájem byl o naše svatební a sváteční koláče, dále o listové šátečky plněné krémem a jablka v županu. Akce ve skanzenu na Veselém kopci jsou u návštěvníků velmi oblíbené. Více viz. článek z Pardubického deníku ze dne 10.9.2012. (denik.cz)

 • Oslavy 750let založení města Vysoké Mýto

V rámci velkolepých oslav 750 let od založení města Vysoké Mýto byl v sobotu 8. září 2012 zorganizován Kujebácký jarmark. Na náměstí se sešli nejen vysokomýtské firmy, které nabízejí kvalitní potraviny, ale i výrobci a prodejci tradičních výrobků vhodných pro prodej na jarmarcích (košíkáři, šperkaři atd.). Při příležitosti oslav založení města byla také slavnostně odhalena socha zakladatele města Přemysla Otakara II.

Pro návštěvníky jsme napekli výborné svatební, sváteční, pouťové ... koláče, dále máslové, hraběnčiny..řezy a spoustu dalších dobrot. O oblíbenosti našich výrobků svědčilo téměř okamžité vyprodání většiny dovezeného pečiva, a poté abychom uspokojili poptávku jsme museli znovu napéct a dovézt další dobroty.

73 74 75 76
 • Farmářské trhy - léto 2012

Každý pátek se na vysokomýtském náměstí konají farmářské trhy. Zelináři, výrobci masných výrobků, perníkaři a ostatní přímo na náměstí nabízejí své výrobky obyvatelům města. My jsme se také pravidelně zúčastňovali těchto trhů, kdy jsme spotřebitelům nabízeli čerstvé pekařské a cukrářské výrobky. Trhy byly přesunuty přímo na náměstí což hodnotíme velmi pozitivně, jelikož je zde větší pohyb občanů.

 • Týden hudby Vysoké Mýto

Ve dnech 27.-31. 8. 2012 jsme naše pečivo nabídli návštěvníkům tradiční akce Týden hudby, který se každoročně koná na náměstí ve Vysokém Mýtě. Posluchači hudby si tak mohli svůj poslech zpříjemnit dobrým koláčem, řezem, případně slanou slaninovou bulkou nebo pizza koláčem. Hudební festival se koná denně od pondělí do pátku v podvečerních hodinách a je velmi oblíbenou vysokomýtskou akcí.

 • Otevření naší nové kavárny, cukrárny a prodejny pečiva SMÉCAFÉ ve Vysokém Mýtě

Na den dětí 1.6.2012 jsme otevřeli naši novou provozovnu Kavárnu, cukrárnu a prodejnu pečiva SMÉCAFÉ v ul. Prokopa Velikého 692 (sídliště Družba) ve Vysokém Mýtě. V cukrárně je taktéž nový cukrářský výrobní provoz, kde zkušení cukráři denně připravují čerstvé zákusky a vyrábějí vlastní zmrzlinu. Více v odkaze SMÉCAFÉ.

 • MLS Pardubického kraje 2012

I v letošním roce jsme se zúčastnili soutěže o nejchutnější výrobek MLS Pardubického kraje. Akce byla jako již tradičně organizována společností AGROVENKOV, o.p.s. ve spolupráci s Pardubickým krajem. Odborná komise vybírala nej.. top výrobky, které byly vybrány a mohou nést označení "MLS" Pardubického kraje pro rok 2012. My jsme letos přihlásili: BULKA dýňová 80g, ARA listový rohlíček 100g, Větrník mini 40g

CERTIFIKÁT MLS Pardubického kraje za rok 2012 jsme získali za náš výborný výrobek z cukrářské dílny:

 • VĚTRNÍK mini 40g
 • Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové 16.5.2012

Při příležitosti zahájení hudebního festivalu Smetanova Litomyšl dne 16.5.2012 se na Smetanově náměstí v Litomyšli konaly gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové. Byli zde prezentováni vybraní výrobci a prodejci potravin, dále restaurace a další prodejci spojení s jídlem a pitím. Jako tradiční regionální výrobce pekařských a cukrářských výrobků jsme na tuto akci byli přizváni. Návštěvníkům jsme nabídli nejen klasické pekařské výrobky ale i hodně novinek (makový řez, ořechový řez atd.). Akce byla hodnocena velmi pozitivně. Více na www.gastroslavnosti.cz.

 • Den země Vysoké Mýto 18. 4. 2012

Den země byl ve Vysokém Mýtě oslaven tradiční akcí na náměstí. Všichni vystavovatalé i prodejci, kteří se této akce účastní jsou vždy pečlivě vybíráni pracovníky odboru životního prostředí Městského úřadu ve Vysokém Mýtě. Naše pekárna byla také oslovena, návštěvníkům jsme nabídli ty nejlepší dobroty z našich pecí pekařských ale i cukrářských. Na oslavu dne země přicházejí převážně školy a školky, proto máme vždy připravené dobroty pro rozdání všem malým návštěvníkům.

 • Skanzen Veselý kopec - oslava Velikonoc 7. a 8. 4. 2012

Tradiční oslava velikonočních svátků proběhla ve skanzenu na Veselém Kopci u Hlinska ve dnech 7. - 9. 4. 2012. Naše pekařství představilo návštěvníkům skanzenu své výrobky v sobotu 7. 4. a v neděli 8. 4. 2012. V prostoru muzea v přírodě byla prezentována výroba velikonočních předmětů a samozřejmě zde byla i možnost jejich zakoupení. Naše velikonoční mazance, kuřátka, řezy, listové záviny a další výrobky si i tady našly své konzumenty.

 • Vysokomýtský jarní kujebácký jarmark

Město Vysoké Mýto pořádalo v sobotu dne 31. 3. 2012 na náměstí tradiční jarní kujebácký jarmark. Návštěvníkům jarmarku jsme představili klasické velikonoční mazance s přísadou másla, dále jidáše, velikonoční kuřátka, vajíčka a další pečivo. Připravovali jsme také čerstvé, křupavé palačinky. Dětem jsme i tady nabídli možnost ozdobit si své velikonoční vajíčko. I přes nepřízeň počasí byl jarmark velmi povedenou akcí.

70 72 71 69
 • Choceňský velikonoční jarmark

Pod záštitou Domu dětí a mládeže v Chocni se letos konal první ročník Choceňského velikonočního jarmarku na náměstí v Chocni a to dne 29. 3. 2012. Jako regionální výrobci jsme byli na akci přizváni. V našem stánku jsme návštěvníkům nabídli dobroty určené nejen pro velikonoční svátky, ale i pro běžné dny. Pro děti jsme připravili zdobení velikonočních perníkových vajíček. Děti si upečené korpusy vajíček mohly sami ozdobit, dle vlastní fantazie, a vajíčko odnést zdarma domů.

68
 • Svatební valentýnská show ATRIUM Hradec Králové 2012

Firma DANIELS Models Hradec Králové organizovala letos v prostorách obchodního domu ATRIUM v Hradci Králové valentýnskou svatební show, a to v pátek dne 10. 2. 2012.
S našimi výrobky pro slavnostní příležitosti i s valentýnskými dortíčky jsme se této show zúčastnili. Návštěvníci obchodního domu ocenili výbornou chuť našich výrobků, tím že veškeré přivezené dobroty téměř okamžitě vykoupili.

 • Svatební veletrh 2012 Pardubice

Již tradičně jsme se zúčastnili Svatebního veletrhu v Pardubicích tentokrát ve dnech 3.-4. února 2012 opět v budově ČSOB. Letos jsme představili dort s modelovanými květy a dále nejoblíběnější dort minulého roku malé dortové kostičky. Hitem opět byly klasické zákusky a novinka odlehčené ovocné minizákusky miňony, řezy s malinami a ořechovo-smetanový dezert.
Nejvyhledávanějším výrobkem byly již tradičně naše výborné svatební koláčky se čtyřmi příchutěmi, které jsme letos začali péct i v ještě menší variantě. Takže se těšíme opět příští rok.

65 66 67
 • Předvánoční jarmark na Veselém kopci

V letošním roce jsme byli pozváni na tradiční Předvánoční jarmark, který se koná na Veselém kopci, a to v neděli dne 11.12.2011. Již tradičně zde jsou předváděny řemesla a výrobky řemeslníků. Naše pekárna zastupovala řemeslo pekařské. Ve stylovém prostředí jsme nabízeli naše vánočky s přísadou másla s ořechy, mandemi a rozinkami, vánoční štoly, korpusy vánočního cukroví, máslové vánoční cukroví a další vánoční výrobky. Vzhledem ke krásnému slunečnému počasí byl jarmark navštíven vysokým počtem lidí, kteří se přišli v předvánočním shonu odreagovat do krásného prostředí skanzenu.

 • Mikulášská nadílka na Veselém kopci

Dne 4. prosince 2011 jsme se zúčastnili akce ve skanzenu na Veselém kopci. Jednalo se o Mikulášskou nadílku, spojenou s předváděním zdobení tradičních perníčků. Ve světničce jsme návštěvníkům předváděli zdobení čertovských a mikulášských perníčků. Děti měly možnost zkusit si sami namalovat na perníčky motivy čertů a mikulášů. Návštěvníkům jsme nabídli k prodeji čertovské jidáše, perníčky, korpusy zákusků, mini štolenky a další předvánoční dobroty.

 • Předváděcí akce SMÉKALOVA pekařství

Dne 29.11.2011 jsme na náměstí ve Vysokém Mýtě organizovali předváděcí akci vánočních specialit pekařských mistrů z Rakouska, Itálie, Německa a České republiky.

Předvedli jsme typické pečivo pro jednotlivé země. Pečivo států představovali zástupci českých poboček těchto firem a to fi BACKALDRIN Kladno (Rakousko), PFAHNL Litomyšl (Rakousko), IREKS (Německo), ALMECO Praha (Itálie) a za českou republiku naše pekařství. Dále se akce se svou prezentací zúčastnili ředitel a studenti Střední potravinářské školy z Pardubic. Itálie byla zastoupena svými vynikajícími Panettony - jedná se o italskou specialitu, kterou v České republice podle tradiční receptury pečeme pouze u nás. Z Rakouska byly předváděny výborné koblihy s vanilkou, z Německa klasické sváteční štoly, z našich specialit jsme nabízeli vánočky s přísadou másla s ořechy, mandlemi a rozinkami, vánoční kostky, vánoční hvězdy atd. Na náměstí jsme instalovali sázecí pícku na dřevo, kde jsme návštěvníkům upekli křupavé bramborové placky, rozpečené kornspitze a další speciality. Pro milovníky sladkých dobrot jsme měli připravenou pánev na palačinky, kde jsme palačinky čerstvě smažili a plnili džemy, tvarohem nebo čokoládou. Firma PFAHNL zase ve fritéze smažila křupavé tvarohové kuličky, které se po usmažení obalí v cukru se skořicí.Celý den obdarovával děti drobnými dárečky "Kornspitz", který se malým návštěvníkům velmi líbil (viz. foto). Předváděcí akce byla součástí velkého vánočního jarmarku, který organizovalo Město Vysoké Mýto. Na jarmarku byly prodávány výrobky řemeslníků, za doprovodu zpěvu koled, a to dětskými sbory z Vysokého Mýta. Pro velký úspěch u návštěvníků, se předvánoční jarmark zřejmě stane tradicí, a vždy první adventní víkend se spojí také se slavnostním rozsvícením vánočního stromečku na náměstí.

64 37 58 59 60 62 63 61
 • POZVÁNKA

Zveme Vás na Předvánoční jarmark na Veselý kopec, který se uskuteční dne 11. 12. 2011 od 9 do 15 hodin. Tohoto jarmarku se zúčastníme s prodejem našich nejenom vánočních výrobků.

 • Posvícenská pouť v Chocni

První choceňská posvícenská pouť se konala dne 1.10.2011 na náměstí a v přírodním parku Peliny v Chocni. Ve svém stánku jsme návštěvníkům nabídli klasické sladké pouťové koláče, koláčky, preclíky a další dobroty z širokého sortimentu. Program byl obzvláštněn divadelním vystoupením, dále vystoupením dechové kapely Choceňačka, průběžně návštěvníky bavil soubor Long Vehicle Circus a duo Homolská Heligonka.

 • Výstava Koně v akci

Již každoročně se účastníme výstavy na Pardubickém závodišti Koně v akci. Letos byly nejlepší výrobky Pardubického kraje - MLSy vyhlášeny již v květnu, v rámci výstavy již byla pouze soutěž spotřebitelů. Akce je oblíbena pro svou vysokou návštěvnost, v září je příjemným tipem na rodinný výlet.

 • Vysokomýtské náměstí

Stánkovým prodejem našich pekařských a cukrářských výrobků jsme podpořili akce pořádané Městem Vysoké Mýto na náměstí Přemysla Otakara II.:

 • Čermákovo Vysoké Mýto - květen 2011 - národní přehlídka dětských dechových hudeb
 • Týden hudby 2011 - srpen 2011 - tradiční hudební festival
 • Mezinárodní partnerské dny - září 2011 - tradiční akce s bohatým kulturním programem
 • Den stromů - říjen 2011 - tradiční oslavy svátku stromů s prodejem výrobků spjatých se stromy
Vysokomýtské náměstí Vysokomýtské náměstí
 • Jarmark Veselý kopec

Prvně jsme se v červenci zúčastnili vyhlášeného Veselokopeckého jarmarku ve skanzenu na Veselém kopci u Hlinska. V překrásném prostředí skanzenu jsme návštěvníkům nabídli naše výborné cukrářské a pekařské výrobky. Dále zde mohli obdivovat i další tradiční řemeslnické výrobky např. ručně tkané textílie, keramiku, drátenické a dřevěné užitné předměty, kovářské, brouskařské, košíkářské atd.

Jarmark Veselý kopec Jarmark Veselý kopec
 • Farmářské trhy

Velkým hitem letošního roku se staly Farmářské trhy, kde většinou regionální zemědělci, výrobci potravin a řemeslníci nabízejí své výrobky zákazníkům. Své zákazníky jsme si našli na trzích v Letohradě a Litomyšli.

Farmařské trhy
 • MLS Pardubického kraje 2011

I v letošním roce jsme se zúčastnili soutěže o nejchutnější pekařský výrobek Pardubického kraje. Soutěž je již tradičně organizována společností AGROVENKOV, o.p.s., ve spolupráci s Krajským úřadem v Pardubicích, netradiční byl však termín, a to květen 2011. Způsob výběru nejkvalitnějších výrobků však zůstal stejný, a to odbornou komisí.
Hlasování veřejností bude organizováno v rámci dalších akcí organizovaných AGROVENKOVem, např. FARMÁŘSKÝ den v Letohradě, areál u zámku ve dnech konání Kopečkové poutě 21. a 22. 5. 2011, dále FARMÁŘSKÉHO dne v Litomyšli na Toulovcově náměstí 11.6.2011, Dne Holicka 25.6.2011 v Holicích a již tradičně 13. Mezinárodní výstavy koně v akci v Pardubicích na závodišti dne 3.9. 2011. V případě, že se zúčastníte uvedených akcí, budeme velmi rádi pokud svými hlasy podpoříte námi přihlášené výrobky.

Pro rok 2011 jsme z naší bohaté nabídky vybrali:

 • Chléb dýňový 500 g
 • Máslový řez s ovocem 110 g
 • Smékalův rohlíček (tvaroh, mák, povidlo, ořech) 50 g
 • PIZZA koláč 100 g

Certifikát MLS Pardubického roku 2011 jsme získali za:
Novinku letošního roku - Smékalův rohlíček 50 g, který plníme tvarohem, mákem, povidlem nebo ořechovou náplní.

certifikat 20
 • VELIKONOČNÍ trhy na pražském Andělu

Pod záštitou značky KLASA se v Praze na tržišti u Anděla konaly velikonoční trhy. Po tři čtvrtky, pátky a soboty v předvelikonočním čase jsme se trhů zúčastnili a nabídli pražským i mimopražským občanům ochutnat některé z našich velikonočně zaměřených výrobků (beránci, mazance, linecká vajíčka), ale i pečivo z běžné denní nabídky (řezy máslové, hraběnčiny řezy, perníkové řezy, rohlíky..). Cílem bylo rozšířit jméno SMÉKALOVA PEKAŘSTVÍ za hranice námi zásobovaných regionů a vyzkoušet jaký ohlas bude mít kvalita a chuť našich výrobků v Praze. Zákazníci si výrobky oblíbili a také v Pražském deníku ze dne 19.4.2011 byl otisknut rozhovor s naší majitelkou pí. Jiřinou Duchoslavovou (stáhnout zde).

 • Dort k 20.výročí založení firmy KUBÍK a.s. Litomyšl

V listopadu 2010 jsme byli vedením firmy KUBÍK a.s. osloveni ohledně výroby slavnostního dortu pro oslavu 20.tého výročí založení této firmy. Požadavkem bylo vyrobit několikapatrový dort s průměrem spodního patra minimálně 1 m. Jelikož jsme dosud tak veliký dort nevyráběli museli jsme vyřešit spoustu problémů, např.: zajistit stojan, výrobní prostory (dort s tímto průměrem se nevejde do dveří), vozík pro přepravu, spočítat předběžnou váhu dortu..... Na slavnostním plese měl být dort určen k občerstvení pro 250 lidí.
Zajistili jsme dřevěnou kulatou konstrukci pro spodní dvě patra (viz. obr.1, 2, 4 a 5) a tuto jsme potáhli mandlovou hmotou. Třetí patro bylo, z důvodu snížení hmotnosti, zčásti duté (viz. obr. 3). Naše cukrářka vyrobila zdobné motivy na dort (viz. obr.7). Poté ve skladě zčásti zkompletovala vrchní tři patra (viz. obr.č.8). Poté jsme dort po dílech převezli do Smetanova domu v Litomyšli, kde se oslava konala. Zde jsme dort dali kompletně dohromady a provedli konečné dozdobení modelovanými květy a stužkou (viz. obr. 9).
Slavnostním hřebem večera bylo o půlnoci krájení dortu přímo majiteli firmy panem Kubíkem a jeho sestrou (viz. obr. 10-15).

37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
 • Svatební Valentýnská SHOW FUTURUM Hradec Králové 2011

Pořadatelská firma DANIELS Models Hradec Králové organizovala v prostorách obchodního domu FUTURUM v Hradci Králové v sobotu dne 12.2.2011, na svátek patrona všech zamilovaných sv. Valentýna, svatební a valentýnskou show. K této akci jsme byli přizváni, a tak jsme se snažili tento den zpříjemnit návštěvníkům dobrotami z naší pekárny. Nabídli jsme velký výběr minizákusků, dezertů a pro inspiraci jsme přivezli i jeden třípatrový svatební dort ve tvaru srdce zdobený živými květy. Pro oslavu sv. Valentýna jsme nabízeli dortíky ve tvaru srdce (višňové, míša dort...).

33 34 35 36
 • Svatební veletrh 2011 Pardubice

Ve dnech 28.-29.1.2011 jsme již tradičně vystavovali naše cukrářské výrobky na prodejním Svatebním veletrhu v Pardubicích v budově ČSOB. Letos jsme výstavu našich svatebních dortů pojali trochu netradičně a představili jsme svatební dort ve tvaru automobilu a dále svatební dort zdobený čerstvým ovocem. V sortimentu zákusků došlo k rozšíření o pochoutky ve speciálních dezertních kalíšcích, s chutí tiramisu, míša řezů a višňových řezů. Zákazníci projevili opět zájem převážně o ovocné, odlehčené dorty s mandlovou hmotou, zdobené dle přání (živé květy, modelované květy, figurky). Na veletrhu nemohly chybět ani naše staročeské svatební koláčky se čtyřmi náplněmi (tvaroh, mák, ořech, povidlo).

30 31 32

Citace z dopisu redaktorky: "Mnoho lidí si stěžuje, že chléb není co býval, hypermarketové šílenosti... o tom snad ani netřeba psát, ten nevoňavý bílý, nedopečený chléb :-( a tak by mě zajímalo, v čem tkví tento problém? Hypermarkety často pečou z hotových směsí? Či proč ten jejich chleba je takový "nedomrlý"... a hned ztvrdne?
Jak dlouho by vlastně chleba měl vydržet čerstvý?
A kam se poděly ty staré dobré receptury, jež produkovaly z pekáren výtečný chleba ještě zhruba před dvaceti lety?

Výsledkem rozhovoru pí. redaktorky a pí. Duchoslavové je článek na www.vitalia.cz.

 • MLS Pardubického kraje 2010

Již IV. ročník potravinářské soutěže MLS Pardubického kraje 2010 proběhl letos 4. září 2010 opět na Pardubickém dostihovém závodišti. Soutěž byla organizována společností AGROVENKOV, o.p.s. ve spolupráci s Krajským úřadem v Pardubicích. Do soutěže o nejchutnější pekařský výrobek se každoročně přihlašuje stále více soutěžících, a proto získat ocenění "MLS" je stále těžší. Odbornou komisi, složenou z potravinářských odborníků, poté čeká nelehký úkol vybrat jen ty nejlepší výrobky.

My jsme přihlásili:
- Chléb víkendový 1600g
- Buchta 50 g (povidlo, tvaroh)
- Houska ražená 60 g (mák, kmín)
- Buchta ovocná 50 g(meruňka, švestka).

Prestižní ocenění "MLS Pardubického kraje 2010" jsme získali za BUCHTU ovocnou 50 g (meruňka, švestka).

 • Regionální potravina Pardubický kraj

Pro rok 2010 byl Ministerstvem zemědělství vyhlášen I. ročník soutěže Regionální potravina. Cílem soutěže je podpořit malé a střední potravinářské provozy, a prodej regionálních výrobků podpořit označením "Regionální potravina". Pro Pardubický kraj soutěž organizovala společnost Agrovenkov, o.p.s. Přihlásili jsme naši Vánočku s přísadou másla s ořechy, mandlemi a rozinkami 800 g. V této soutěži je vyhlašován jako vítěz v kategorii pekařské a cukrářské výrobky pouze jeden jediný výrobek, bohužel jsme ocenění nezískali.

 • Den dětí 1. 6. 2010

Společně s našimi malými zákazníky, jsme jako již každoročně, oslavili Den dětí. Pro všechny děti, které zašly do našeho obchodu, jsme připravili odměny a sladké dobroty, které si losovaly z kouzelnického klobouku. Akce je u dětí velmi oblíbená, což dokázal vysoký počet malých nakupujících!

27 28 29
 • Svatební show 2010 FUTURUM Hradec Králové

Na svátek sv. Valentýna 14. 2. 2010 jsme se zúčastnili svatební show v OC FUTURUM v Hradci Králové. Vystavovali zde firmy zabývající se svatebními službami. Naše pekárna prezentovala svatební dorty, zákusky, svatební koláčky a v neposlední řadě jsme zákazníkům nabízeli i sladká valentýnská srdíčka.

24 25 26
 • Článek v časopise managementu obchodu Výběr č. 1/2010

V časopise pro maloobchod číslo 1/2010, byl zveřejněn na str. 45 článek o pekárně pod názvem - Smékalovo pekařství ve Vysokém Mýtě.

 • Článek v časopise Potravinářská Revue 1/2010
Potravinářská Revue

V odborném časopise pro výživu, výrobu potravin a obchod Potravinářská Revue číslo 1/2010, byl zveřejněn článek o naší pekárně pod názvem - Náš zákazník si musí pochutnat.

 • Svatební veletrh 2010 Pardubice

Ve dnech 29. – 30. ledna 2010 jsme se opět zúčastnili Svatebního veletrhu v Pardubicích. Jako již každoročně i letos jsme prezentovali svatební koláčky, mini zákusky a dorty pro svatební den. Novinkou byly svatební dorty s motivy vytlačovanými do mandlové hmoty, dále zdobené živými nebo modelovanými květy. Dle poptávky zákazníků jsme také představili modernější, lehčí dorty, a to jogurtové, tvarohové a smetanové.

20 21 22 23
 • Článek v časopise Potravinářská Revue 7/2009

V odborném časopise pro výživu, výrobu potravin a obchod Potravinářská Revue číslo 7/2009, byl zveřejněn článek o naší pekárně pod názvem - Smékalovo pekařství před a po.

 • MLS Pardubického kraje 2009

V sobotu 5. září 2009 jsme se zúčastnili již III. ročníku potravinářské soutěže „MLS Pardubického kraje“. Akce je organizována společností Agrovenkov, o.p.s. se sídlem v Ústí nad Orlicí za podpory Krajského úřadu v Pardubicích. Výrobci pekařských výrobků z celého Pardubického kraje přihlašují do soutěže své výrobky a odborná komise poté vybere ty nejchutnější, které jsou označeny jako „MLS“. Vyhlášení soutěže proběhlo na Pardubickém závodišti při příležitosti konání výstavy Koně v akci 2009 za účasti hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radko Martínka.

Do soutěže jsme přihlásili tři naše výrobky a to:
- Vánočka s přísadou másla, s ořechy, rozinkami a mandlemi 800g
- Chléb slunečnicový 800g
- Sváteční koláč tvaroh, povidla, mák 50g

Všechny tři výrobky byly komisí ohodnoceny jako vynikající a obdržely označení „MLS Pardubického kraje 2009“.
Vítězné výrobky, jsme společně s dalšími výrobky naší pekárny, poté prodávali všem návštěvníkům výstavní akce KONĚ v akci 2009.

16 17 18 19
 • DEN DĚTÍ 1.6.2009

Den dětí jsme v naší pekárně oslavili společně s našimi malými zákazníky. Všechny jsme odměnili dárky, které si děti vyčarovaly z kouzelného klobouku. Využili jsme dlouholeté spolupráce s firmou BACKALDRIN s.r.o. Kladno, která nám poskytla masku "KORNSPITZ". Celý den rozjasňovala "KORNSPITZ" dětské tváře po celém Vysokém Mýtě a rozdávala dárečky.

13 14 15
 • DEN ZEMĚ Vysoké Mýto

Dne 22. dubna 2009 jsme se zúčastnili oslav Dne Země ve Vysokém Mýtě. Město Vysoké Mýto zorganizovalo akci na náměstí, kam jsme byli jako jediní výrobci potravin také pozváni. Prezentovali jsme převážně výrobky zdravé výživy (cereální pizza koláče, žitný chléb, vícezrnné bagety a další vícerznnná pečiva), ale také ostatní dobroty (pouťové koláče, preclíky, tyčinky, rohlíky...). Akce je veřejností, hlavně dětmi oblíbená, o čemž svědčí každoroční vysoká návštěvnost.

10 11 12
 • Kontraktační den v Litomyšli

Dne 4. března 2009 jsme se zúčastnili Kontraktačního dne organizovaného firmou KUBÍK a.s. v Litomyšli. V našem stánku jsme představili převážně novinky naší výroby (žitný chléb, máslový řez..) a zároveň již nabídku pro Velikonoce. Zájem byl především o naše výborné máslové mazance s mandlemi a piškotové beránky a zajíčky.

7 2 3
 • Svatební show 2009 FUTURUM Hradec Králové

Na sv. Valentýna 14. 2. 2009 jsme byli pozváni na Svatební show, která se konala v prostorách OC FUTURUM v Hradci Králové. Vystavovali a prodávali jsme nejen naše svatební koláče, zákusky a svatební dorty, ale také i dobroty pro zamilované - Valentýnská srdce.

5 6
 • Svatební veletrh 2009 Pardubice

Ve dnech 30.- 31. 1.2009 jsme se již poněkolikáté zúčastnili Svatebního veletrhu v Pardubicích. Veletrh se uskutečnil v prostorách budovy ČSOB Pojišťovny a je zaměřen na veškeré služby spojené se svatebním dnem.

Součástí svatby je samozřejmě i výborné občerstvení, a proto jsme na veletrhu nabízeli naše výrobky určené pro slavnostní dny. V naší expozici jsme vystavovali svatební dorty, zákusky a svatební koláčky.

1 2 3 4